Obsah stránky
Hlávka závěrečná
Najít rým – to pro mě není,přiznávám se bez mučení,
žádná velká námaha.
Občas slůvko zaváhá,
sem tam musím rytmus hádat,
něco ubrat,
něco přidat.
Nejlepší je první pátek.
To se skládá na začátek
takové to – ahoj všici,
kamarádi ochotníci.
Ve středu – toť polovina,
váznout tužka už začíná.
Není to po alkoholu,
byť jsme zničili ho spolu
po kalíšku – mnohou číšku.
Když se blíží pátek druhý –
vím, že je to prostě nutný,
ne že by byl verš můj tuhý –
jen začíná býti smutný.
Zbytečně však, přece víme,
že jen proto se loučíme,
bychom mohli přijet zase
na Vysoké v tomhle čase.
Divadla tu různá byla –
Přátelství se utužila –
rok uběhne všem – to víme –
tak ať – všichni – se vrátíme!
Jiří Hlávka
Vyšlo ve Větrníku č. 15
15. 10. 2011
